O mnie (about me)

Witam serdecznie na moim Foto Blogu.

Nazywam się Sebastia Góra. 
Mogę śmiało powiedzieć, że fotografia to moja wielka pasja jak i sposób na życie. Fascynuje mnie możliwość zatrzymania niepowtarzalnej chwili, w której doszukuję się sensualności, emocji wyrażonych na ludzkich twarzach, tym bardziej gdy towarzyszą im ruch, dynamika, gra świateł i cieni ... 

Jestem samoukiem ale i absolwentem Sandwell College HNC Photography (Wielka Brytania). 
Na co dzień pracuję jako niezależny fotograf, tzw freelancer, co pozwala mi to robić to co to kocham - bywać w przeróżnych miejscach i fotografować jakże odmienne zdarzenia, które tak bardzo poszerzają horyzonty.  Chętnie współpracuję nie tylko w Polsce ale i w całej Europie.

Pracuję na profesjonalnym sprzęcie fotograficznym marki Nikon (pełna klatka, obiektywy szerokokątne, tele zoom, systemowe lampy błyskowe itp). Posiadam dostęp do studia, profesjonalnego oświetlenia i osprzętu studyjnego. W/w osprzęt jest w 100% mobilny, mogę profesjonalnie oświetlić także przestrzenie gdzie nie ma dostępu do gniazdek. Zapraszam serdecznie do przeglądnięcia galerii jak i do kontaktu.-----------------------------------------------------------------------------------------

ENGLISH

Welcome on my Photo Blog.
My name is Sebastian Gora and I'm a freelance photographer. 

I am very pleased that you have decided to look at my portfolio. Photography is my great passion and way of living. I'm fascinated by movement, dynamism, emotions, light and shadows drawn on the faces of the people. I'm very much focused on theatre, concerts and events. It allows me to do what I love - meet interesting people, visit various amazing places and photograph such different performances. 

I have large experience gained in the implementation of various photo projects in Poland, England, Spain, and more. Cooperate with local and international media, theaters, Cultural Centers, event and artistic agencies, etc. 

I graduated from Sandwell College HNC Photography (United Kingdom). I have access to the studio, professional lighting and studio equipment (also in mobile version, with batteries, with no need to use AC). 

The ability to capture the moment, a lot of experience in the photographic industry and the use of professional, full-frame camera equipment guarantee that you will be very pleased with the final result. 

I work both in Poland and UK (south of Poland and mainly Birminham, London). I am happy to accept orders from across UK, Poland rest of Europe. 

My photos can be seen in various magazines, catalogs, among the winners and displayed at a photo exhibition, mainly in Poland and England. 

I invite you to browse my portfolio pictures. For additional questions, don't hesitate to contact me in person, online or by phone. 

A lot of my work can be also found on facebook (link in the contact section). 

Enjoy! 

Regards 
Sebastian Gora 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz